Bądź na bieżąco
Konferencja w IBP Nodex RELACJA

07 marzec 2016

Konferencja w IBP Nodex RELACJA

Spotkanie rozpoczęło się wykładem prof. nadzw. dr. hab. inż. Piotra Izaka,  który zapoznał uczestników z konsekwencjami wejścia w życie ustawy dotyczącej f-gazów, a następnie omówił wpływ środków gaśniczych na elementy infrastruktury w gaszonych przestrzeniach. Kolejny z zaproszonych prelegentów, mgr inż. Robert Kopciński, przybliżył problematykę przestrzeni podpodłogowych jako źródła zagrożeń i problemów z ochroną przeciwpożarową. Uczestnicy konferencji mieli również sposobność zaznajomienia się z miejscowym zabezpieczeniem napędów w kanale przenośnika złomu na przykładzie analizy konkretnego przypadku omawianego przez rzeczoznawcę ds. ppoż. mgr. inż. Marcina Wyrzykowskiego. Głos zabrał również jeden z członków Instytutu Bezpieczeństwa Pożarowego Nodex, mgr inż. Artur Cudowski, dzięki któremu nasi goście mieli okazję zapoznać się z zagadnieniami związanymi ze sterowaniem Stałymi Urządzeniami Gaśniczymi. Pierwsza część konferencji, opierająca się na wprowadzeniu w kwestie związane ze Stałymi Urządzeniami Gaśniczymi w ujęciu teoretycznym, zakończyła się wykładem mgr. inż. Artura Kidonia, który omówił nową generację Stałych Urządzeń Gaśniczych Aerozolowych.

W przerwie lunchowej nasi goście mieli możliwość zasięgnięcia fachowych porad od prelegentów, którzy służyli wiedzą opartą na wieloletnim doświadczeniu i wybitnych kompetencjach.

Na zakończenie konferencji uczestnicy mieli możliwość zaobserwowania praktycznego zastosowania omawianych wcześniej zagadnień podczas pokazu procedury gaszenia rzeczywistego pożaru (wywołanego w komorze testowej Instytutu), z użyciem aerozolowych środków gaśniczych.

Na pożegnanie, zgodnie z obiecanym wcześniej losowaniem nagrody, wyłoniliśmy szczęśliwego właściciela tabletu.

Naszym celem było poszerzenie świadomości wszystkich zainteresowanych osób w zakresie planowania inwestycji w kontekście bezpieczeństwa pożarowego z wykorzystaniem stałych urządzeń gaśniczych. Wśród licznych gości znaleźli się przedstawiciele instytucji oraz specjaliści z branży bezpieczeństwa i automatyki pożarowej. Cieszymy się, że mogliśmy gościć w siedzibie IBP Nodex tak wiele osób zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy w zakresie bezpieczeństwa pożarowego, co możliwe było dzięki uprzejmości ekspertów, którzy zdecydowali się wspólnie z nami dać Państwu możliwość zdobycia fachowej i rzetelnej wiedzy.

Serdecznie dziękujemy za przybycie!

Powrót do aktualności