Nuuxe logo

Wizualizacja zajętości miejsc parkingowych

Wizualizacja zajętości miejsc parkingowych NODER Parking to rozwiązanie bazujące na zintegrowanych sensorach ultradźwiękowych wraz z sygnalizacją wizualną oraz koncentratorach IP pozwalające na zarządzanie dostępnością miejsc parkingowych poprzez system detekcji wolnych miejsc parkingowych i system rezerwacji miejsc postojowych na parkingu.

 

NODER Parking to:

☑️ Prostota

☑️ Skuteczność

☑️ Potencjał

Sensory NODER zamontowane nad każdym z miejsc parkingowych umożliwiają jednoznaczne stwierdzenie o obecności danego pojazdu oraz poinformowanie o stanie pojedynczego miejsca parkingowego (wolne lub zajęte). Czujnik parkingowy NODER wykorzystuje technologię ultradźwiękową do wykrywania stanu miejsca parkingowego, a następnie steruje odpowiednio wielokolorową diodę LED RGB, aby wyświetlić właściwy kolor i wskazać kierowcy, gdzie znajduje się dostępne miejsce.

 

wizualizacja system zajętości miejsc parkingowych
Grafika: NODER S.A.
Strzałka w lewo

Technologia ultradźwiękowa z 99,8% skutecznością.

 

Zintegrowany sensor zajętości systemu wizualizacji zajętości miejsc parkingowych NODER jest wykonany w technologii ultradźwiękowej z sygnalizacją wizualną opartą na diodach LED RGB. Pozwala na sprawdzenie czy miejsce parkingowe jest zajęte oraz na wielokolorową sygnalizację stanu miejsca parkingowego.

 

Wykorzystanie zintegrowanych sensorów pozwala na uproszczenie instalacji oraz redukcję kosztów w porównaniu do wersji z dwoma oddzielnymi urządzeniami

Strzałka w prawo

Prosta i szybka instalacja.

 

Sensory łączone są ze sobą w grupy za pomocą urządzeń, nazywanych koncentratorami. Każdy koncentrator obsługuje sensory na niezależnych magistralach RS485. Koncentrator umożliwia wymianę danych z sensorami oraz z systemem zarządzania i wizualizacji.

 

Łączenie sensorów przy użyciu patchcordu UTP pozwala na uproszczenie instalacji oraz zminimalizowanie pojawienia się ewentualnych błędów z okablowaniem.

Strzałka w lewo

Rezerwacja miejsc parkingowych.

Operator ma możliwość zarezerwowania wybranych miejsc parkingowych z poziomu wizualizacji.

 

Można przypisać różne typy rezerwacji, np. gość, miejsce dla niepełnosprawnych, zarząd firmy, serwis itp. Wówczas wskaźnik sensora będzie świecił na wcześniej zdefiniowany kolor dla danego typu rezerwacji.

Strzałka w prawo

Kierowanie awizowanych gości na miejsce parkingowe

Możliwość rozpoznania numeru tablicy rejestracyjnej awizowanego gościa na wjeździe na parking i kierowanie za pośrednictwem dynamicznych tablic LED RGB na zarezerwowane dla niego miejsce parkingowe.

Strzałka w lewo

Kalkulator bilansu prądowego

 

  • Podane wartości poboru prądu z karta katalogowych
  • Wynik z uwzględnieniem koncentratora i czujek
  • Dobór akumulatora dla wymaganego czasu podtrzymania
Wypróbuj kalkulator bilansu prądowego na stronie producenta systemu parkingowego

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Czy rozwiązanie potrzebuje dużych mocy obliczeniowych procesora?

Nie, w przeciwieństwie do systemu opartego na kamerach lub rozpoznawaniu tablic rejestracyjnych (LPR) system potrzebuje znikomej mocy obliczeniowej procesora CPU, ponieważ do działania nie potrzebuje kamer.

Jaka jest skuteczność sensorów parkingowych?

Skuteczność czujnika sensora to 99,8%, co oznacza, że błąd wynosi tylko 1 źle rozpoznane parkowanie na 500 zaparkowanych samochodów.

Czy system może współpracować z tablicami LED?

Tak, system współpracuje z tablicami LED na których można wyświetlać m.in jak na zarezerwowane miejsce ma trafić dany pojazd albo ilość wolnych miejsc parkingowych.

Czy system posiada funkcjonalność rezerwacji pojedynczych miejsc parkingowych?

Tak, posiada taką funkcjonalność. Można przypisać różny typ rezerwacji, co będzie oznaczało, że sygnalizacja miejsca będzie w innym kolorze, np. niepełnosprawni - niebieskie, serwis - żółte, Zarząd firmy - granatowe, itp.

Czy system może współpracować z systemem rozpoznawania tablic rejestracyjnych (LPR)?

Tak, można połączyć System Wizualizacji Zajętości Miejsc Parkingowych NODER z systemem rozpoznawania tablic rejestracyjnych. Taka integracja daje możliwość automatycznego kierowania - poprzez tablice LED - danego pojazdu do zarezerwowanego dla niego miejsca parkingowego.

Czy system umożliwia zliczanie samochodów na parkingu?

Tak, system umożliwia wyświetlenie ilości pojazdów na parkingu (lub strefie parkingu) na tablicy przed wjazdem na parking. Istnieje też możliwość wyświetlenia ilości miejsc na wizualizacji dla zarządcy parkingu.

Chcesz dowiedzieć się więcej o systemie parkingowym?

Skontaktuj się z nami.

Na każdą wiadomość odpowiadamy w ciągu 2 godzin w dni robocze.

    [dynamichidden page-title "CF7_get_post_var key='title'"]